znak
Společnost Barbora z. s.

Solvayovy lomy
   Kontakt
   Jak k nám
   Otevírací doba
   Aktuality
   Skanzen
   Fotogalerie
   Historie
   Exponáty
   Kalendář akcí
   Odkazy
   Partneři
   Poptávka

Webhosting zdarma posktyl: BANAN Webhosting Děkujeme!

Technické památky
   Náš vozový park
   Typy lokomotiv
   Podzemí
   Staré stroje

English
Deutsch
TOPlist
   Akce   
 Jméno:  
  
 

Co pro Vás chystáme

28. dubna 2018
Slavnostní zahájení sezóny
V sobotu 28. dubna zahájíme další provozní sezónu. Přijďte se podívat, co je nového. Standardně bude v běhu mnoho strojů a zařízení, které lze během sezóny spatřit pouze v nečinnosti.
12. kvĕtna 2018
Skanzen s netopýry
Od 11 hodin až do odpoledne povídání o netopýrech s živými ochočenými netopýry, netopýří dílnička pro děti, netopýří poradna. Výstava fotografií o netopýrech.
9. června 2018
XV. Rotující setrvačníky
Již 15. setkání každoročně přiláká bezmála stovku vystavovatelů, kteří prezentují své historické stroje se setrvačníky. Jedná se zejména o stabilní motory pro pohon zařízení v průmyslu a zemědělství, dále parní stroje od modelu až po parní válec a nemohou chybět ani historické traktory a další historická kolová technika. Součástí akce bude i předvádění této techniky v chodu. Začátek akce předpokládáme po desáté hodině, záleží to samozřejmě na příjezdu vystavovatelů s technikou, a bude probíhat po celou sobotu. Poznejte krásu starých strojů!

V případě Vašeho zájmu o stánkový prodej (občerstvení, suvenýry atd.) kontaktujte prosím Společnost Barbora z.s. na e-mailové adrese a specifikujte jaký druh zboží nebo služeb jste schopni během této akce provozovat. V případě kladného vyřízení Vašeho požadavku Vám bude zaslán oficiální formulář s potvrzením prodejního místa, kterým se prokážete při vjezdu na přístupové komunikaci. Bez tohoto potvrzení nebudete do areálu skanzenu vpuštěni! Uvnitř vlastního areálu Vám bude pořadatelem ze Společnosti Barbora z.s. určeno místo k postavení stánku. Pořadatel si plně vyhrazuje právo na určení místa vzhledem k povaze a charakteru akce. Děkujeme za pochopení.
4. srpna 2018
100 let od zahájení těžby, 20 let skanzenu
V roce 2018 to bude na rok přesně 100 let od zahájení těžby v našem lomu a zároveň 20 let provozu skanzenu. Hlavní oslavy tohoto jubilea proběhnou první srpnovou sobotu. Program zatím přípravujeme.
27. října 2018
Ukončení sezóny 2018
Slavnostní ukončení sezóny, aneb den s dráhou. Při této příležitosti bude uspořádáno několik spanilých jízd všeho, co má kola a je schopno pohybu. Stejně jako v minulých letech bude k vidění v akci i další nekolejová technika. V neděli 28.10. bude v provozu pouze vlak.